• Od 21 do 28 lutego każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w jednostkach policji, prokuraturach, sądach, organizacjach pozarządowych w całym kraju.

    Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

    W czasie trwania akcji policjanci będą udzielać porad i informacji ofiarom przestępstw. Zainteresowani mogą zgłaszać się w godzinach 8.00 – 16.00 do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, konstantynowskiego komisariatu lub posterunków w Ksawerowie i Piątkowisku, jak również kontaktować się telefonicznie z naczelnikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego kom. Piotrem Adamczykiem pod numerem (42) 22-53-304 (w godz. 9.00 – 15.00).

    Bezpłatne porady osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa udzielane będą także w Prokuraturze Rejonowej w Pabianicach przy ul. Warszawskiej 39 oraz w Sądzie Rejonowym w Pabianicach przy ulicy Partyzanckiej 105/127.

    Udostępnij