• 21 marca w Koninie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski szkół w e-sporcie CS:GO. Pabianice będzie reprezentować sześcioosobowa drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w składzie: Kuba „Fat boi” Ruzga, Jakub „J@yD” Didoch, Miłosz „miSzu” Moszumański, Aleksander „Jur@ss” Jurek, Adrian „Łysy” Holwek i Kacper „John Wick” Kędziak.

    Uczniowie „Mechanika” startowali w styczniu w otwartym ogólnopolskim turnieju CS’a, gdzie w eliminacjach doszli do rundy 1/16. Aby otrzymać slot na Mistrzostwa Polski, należało między innymi spełnić kilka warunków: odpowiedni poziom umiejętności określany rangą i poziomem na steam i faceit, być czynnym uczestnikiem turniejów o randze ogólnopolskiej, posiadać sekcję e-sportową w szkole, a także fanpage poświęcony reprezentacji w e-sporcie.

    W turnieju w Koninie wystartuje 8 drużyn 5-osobowych. Turniej ma rangę mistrzostw Polski, co stawia go na najwyższym stopniu pod względem prestiżu wśród szkół e-sportowych. Transmisja odbędzie się w internecie, adres do kanału pojawi się na Facebooku szkoły ZS1.

    – Jeszcze niedawno myśleliśmy, że turnieje to przyszłość, a tu świetna dyspozycja zawodników CS’a i Fify oraz League of Legends zaowocowała zaproszeniem do MP – mówi dyrektor szkoły Paweł Szałecki.

    Niedługo w „Mechaniku” szykuje się otwarcie pracowni e-sportowej. Fotorelację z remontu i otwarcia pracowni będzie można obejrzeć na fanpagu szkoły www.facebook.com/ZS1.Mechanik/. Budowlańcy remontują, mechatronicy będą instalować sprzęt, a gamerzy grają.

    Udostępnij