• News will be here
 • Mistrzyni Polski służb mundurowych w kickboxingu policjantka Marta Mysur przeprowadziła dla uczniów szkół średnich trening sztuk walki.

  – Tegoroczna edycja autorskiego projektu policji województwa łódzkiego ,,Plan Gliniarz” przewiduje trzynaście spotkań w różnych miastach naszego garnizonu. Pierwsze zajęcia odbyły się w Bełchatowie – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji.

  W Pabianicach ,„Plan Gliniarz” wystartował 4 marca w Zespole Szkół nr 2. Sierżant sztabowy Marta Mysur z KWP w Łodzi, która jest policyjnym instruktorem, a także mistrzynią Polski służb mundurowych w kickboxingu, mistrzynią świata w taekwon-do, poprowadziła trening sztuk walki dla uczniów, głównie klas mundurowych ZS nr 2 oraz ZS nr 1.

  Projekt ma na celu przybliżenie młodzieży naszego zawodu, wymianę doświadczeń, poznawanie pasji. W tym projekcie może uczestniczyć każdy, kto pasjonuje się sztukami walki, kto je trenuje bądź ci, którzy zamierzają taką dyscyplinę w przyszłości uprawiać – powiedziała Marta Mysur.

  Zajęcia pod okiem mistrzyni skupione były na umiejętnościach działania w sytuacji zagrożenia, sztuki walki w stójce, kickboxingu, elementów walki wręcz i elementów walki w parterze. Dla uczestników była to nie tylko świetna zabawa, ale również dużo praktycznej nauki, wymiana doświadczeń, poszerzenie grona swoich przyjaciół, a także zapoznanie się z pracą łódzkich i pabianickich policjantów.

  Udostępnij