• News will be here
 • Od 16 marca (poniedziałek) wolontariusze Agrafki są w gotowości, aby przyjąć od seniorów telefoniczne zamówienia na zakupy.

  Zapewniając wszystkie środki ostrożności młodzi ludzie kupią i dostarczą podstawowe artykuły żywnościowe do domu osób starszych. Zamówienia można zgłosić pod nr tel. 691-807-789.

  – Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby wsparli osoby starsze w robieniu zakupów, w swoich klatkach schodowych i kamienicach. To czas, aby solidarnie pomagać sobie nawzajem – mówi Agnieszka Jaksa, koordynatorka AGRAFKI.

  Jeśli ktoś chce zaangażować się w akcję, może zgłosić się, wysyłając maila: agrafka@onet.eu.

  Pomoc może dotyczyć: wsparcia w realizacji zakupów, rozklejania mini plakatów, przy okazji swoich koniecznych wyjść (np. do sklepu) wręczać informację o wsparciu bezpośrednio do ręki seniora.

  – Warto dodać, że w naszą akcję zaangażowała się również straż miejska i harcerze. Pomogą nam w dotarciu z informacją do potrzebujących. Firma Centrum Reklamy zadeklarowała chęć druku karteczek i mini plakatów – dodaje Jaksa.

  Procedura realizacji zakupów była konsultowana w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach oraz z sekcją ds. kontroli zakażeń szpitalnych w PCM w Pabianicach.

  Korepetycje on-line

  W środę rusza kolejna akcja, której celem będzie udzielanie korepetycji on-line oraz realizacja obowiązku szkolnego zalecanego do pracy w obecnej sytuacji.

  – Nasi wolontariusze będą dzielić się swoją wiedzą z mieszkańcami miasta. Jesteśmy obecnie w trakcie przygotowania tego działania, jak tylko będziemy mieć szczegóły, wyślemy informację – powiedziała koordynatorka AGRAFKI.

  Dbajmy o siebie nawzajem i bądźmy solidarni z potrzebującymi – nawołują wolontariusze Agrafki.

  Udostępnij