• News will be here
 • FundacjaMy Kochamy Pabianice” po raz kolejny ufundowała sprzęt dla naszego szpitala. To nowoczesny respirator do intensywnej opieki medycznej.

  W walce z koronawirusem niezastąpiony jest między innymi respirator. Na pomoc spieszy więc fundacjaMy Kochamy Pabianice”.

  Przypomnijmy, w ubiegłych latach oddział anestezjologii i intensywnej terapii otrzymał sprzęt medyczny o wartości około 600 tys. złotych, oddział rehabilitacji wyposażono w 58 specjalistycznych łóżek, a oddział urologiczny – środki na zakup lasera holmowego.

  Tym razem fundacja Andrzeja Furmana kupiła za prawie 100 tys. zł respirator Axcent Lyra X2. Trafił na oddział intensywnej terapii.

  Od wielu lat udzielamy PCM wsparcia, dokładając cegiełkę do lepszego zdrowia i komfortu przebywających w niej pacjentów. Nie zapominamy przy tym o lekarzach i pielęgniarkach. Chcielibyśmy, aby specjaliści z naszego szpitala mogli pracować w jak najlepszych warunkach i na najlepszym sprzęcie. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się przekazać pabianickiemu szpitalowi najwyższej wydajności respirator do wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej. Chciałbym, żeby nigdy nie był potrzebny, jednak w obecnej sytuacji to sprzęt, który naprawdę ratuje życie mówi Andrzej Furman, prezes fundacjiMy kochamy Pabianice”

  Respirator Axcent Lyra X2, nazywany też sztucznym płucem, intensywnie wspiera lub całkowicie zastępujące mięśnie pacjenta podczas wykonywania pracy oddechowej. W przypadku zakażenia koronawirusem, który atakuje właśnie płuca, respirator daje pacjentowi czas oraz potrzebne siły na walkę z chorobą.

  Osoby zarażone wirusem SARSCoV2 z ciężką niewydolnością oddechową będą absolutnie potrzebowały podłączenia pod respirator. W procesie leczenia kluczowa może okazać się nie liczba łóżek, ale właśnie dostęp do respiratorów. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za ten dar dla pabianiczan powiedział dr Włodzimierz Abramowicz, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

  Udostępnij