• Kibice Widzewa, samorządowcy, żne organizacje wspierają pabianicki szpital, do którego trafiają środki do dezynfekcji, maseczki ochronne czy rękawiczki.

    PCM może liczyć na ludzi dobrej woli. Informowaliśmy już o akcji szycia maseczek dla medyków, którą zainicjowała Renata UznańskaBartoszek. Trafiają one do naszego szpitala, pabianickich przychodni, do placówek w Łodzi i wielu innych podmiotów. Przekazano już ponad 25 tys. maseczek dla prawie 30 organizacji. Grupa uruchomiła właśnie kolejną akcję Pabianice szyją dla sąsiadów”. Na klatkach schodowych, ogrodzeniach, płotach i słupach ogłoszeniowych pojawiły się specjalne torby z hasłem akcji. Można szyć, ale również i brać znajdujące się tam maseczki.

    W ubiegłym tygodniu informowaliśmy również o darze przekazanym na rzecz PCM przez radnego powiatowego Tomasza Pierzchałę. Za całą swoją dietę kupił maseczki (od lokalnej firmy Corin). Ponadto dokupił belę materiału, z którego uszyte będą kolejne maseczki. W ślad za nim poszli radni miejscy PiSu. Zakupili 25 l płynu do dezynfekcji dla PCM.

    Aktywne jest również środowisko kibicowskie. 6 kwietnia fani Widzewa (na zdjęciu) odwiedzili nasz szpital, a szefom wręczyli płyny do dezynfekcji, mydła, rękawiczki, maseczki, przyłbice i opryskiwacz elektryczny do dezynfekcji. Wiemy, że podobną akcję szykują kibice ŁKSu, którzy już gromadzą potrzebne produkty.

    Udostępnij