• News will be here
 • Zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie marihuany.

  1 kwietnia policjanci obserwowali jeden z bloków w centrum Pabianic. Około godziny 10.00 zauważyli młodego mężczyznę wychodzącego z budynku.

  – Przypuszczenia policjantów, że w mieszkaniu odbywa się handel nielegalnym towarem, szybko się potwierdziły. Przy 20-latku zatrzymanym przed blokiem stróże prawa znaleźli marihuanę mówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy policji.

  Tego samego dnia przed budynkiem pojawił się mężczyzna, który na widok policjantów nerwowo zamykał drzwi klatki schodowej. Funkcjonariusze udaremnili mu to i razem z nim weszli do mieszkania. Oprócz 25-latka w lokalu były jeszcze trzy osoby: 19-letnia kobieta i dwóch pabianiczan w wieku 19 i 20 lat. Policjanci bardzo dokładnie przeszukali pomieszczenia. Zabezpieczyli ponad 70 „dilerek” z marihuaną, pieniądze, wagi, młynki oraz telefony komórkowe. Ponad 140 gramów środków odurzających.

  – Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów trzem mieszkańcom Pabianic. 19-, 20- i 25-latek usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania zabronionych substancji dodaje rzecznik.

  Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za ich udzielanie kara do 10 lat więzienia.

  Udostępnij