• Wolontariusze Agrafki od 19 kwietnia ruszyli z kolejną akcją (piątą) o nazwie #PodnieśSłuchawkę. To kontynuacja pierwszej #DbamOSiebieISeniora.

  Inicjatywa odpowiada na potrzebę kontaktu (rozmowy telefonicznej) osób starszych i samotnych.

  Nasi seniorzy, którymi się opiekujemy, czyli robimy zakupy, wysyłamy paczki, kupujemy leki, zainspirowali nas do wsparcia nie tylko ich, ale również innych mieszkańców Pabianic, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami, obawami czy też po prostu porozmawiać o ich życiu lub zainteresowaniach opowiada Agnieszka Jaksa, szefowa Agrafki. Do tego działania oprócz naszych wolontariuszy zaprosiliśmy pedagogów i psychologów, którzy bardzo entuzjastycznie zadeklarowali chęć pomocy. Gdy rozmowa będzie wymagała wsparcia specjalisty, jesteśmy przygotowani.

  Akcję koordynuje wolontariuszka Anna Wendler i to ona będzie jako pierwsza podnosić słuchawkę. Podczas wstępnej rozmowy dowie się, jakiego wsparcia potrzebuje senior i wówczas przekieruje do wolontariusza lub (jeśli będzie potrzeba) zaproszonych do współpracy psychologów.

  My wolontariusze liczymy nie tylko na uśmiech seniorów, ale być może uda się również zdobyć przepis na przykład na pyszny babciny sernik z uśmiechem mówi Jaksa.

  Chętne osoby mogą dzwonić pod numer 884622307.

  Kolejna akcja #AgrafkaZaraża

  Trzeci punkt Agrafkowej misji to Zarażamy innych pozytywnym spojrzeniem na świat”. Dziś większość ludzi doświadcza wielu negatywnych myśli, mierzy się z lękami i obawami, brakuje im optymizmu.

  Zainspirowani mieszkańcami ulicy Rypułtowickiej, którzy na swoim ogrodzeniu wywiesili plakat z pozytywnym hasłem, pragniemy kontynuować tę praktykę. Nasza akcja polega na rozwieszeniu banerów z pozytywnym przesłaniem w żnych miejscach w Pabianicach. Wierzymy, że wywołają one uśmiech na twarzy mieszkańców naszego miasta powiedziała Agnieszka Jaksa.

  Banery malowane są przez wolontariuszy, którzy sami wymyślają projekt i hasło. Pojawiać się będą raz w tygodniu w mieście.

  Jeśli ktoś chciałby użyczyć swojego ogrodzenia, niech dzwoni do Agrafki: 608219556.

  Udostępnij