• News will be here
 • Dziś lub jutro ma zostać podjęta decyzja, czy dalej po ulicach musimy poruszać się, używając maseczek. Trwają również rozmowy nad zniesieniem kolejnych etapów obostrzeń.

  Od 16 kwietnia obowiązkowo musimy nosić w przestrzeni publicznej maseczki. Czy prawo jest respektowane? Odpowiedzmy sobie sami. Na ulicy i w sklepach widać wiele osób, które się do niego nie stosują. Dlaczego? Wszyscy skarżą się na trudności w oddychaniu.

  Nad zniesieniem obostrzeń w kwestii ich noszenia debatuje rząd. Padają propozycje, by znieść je w województwach, gdzie jest mały współczynnik zachorowań. Dalej będą obowiązywać w miejscach zamkniętych.

  26 kwietnia zespół zarządzania kryzysowego ma omawiać temat znoszenia dalszych obostrzeń. W IV etapie odmrażania gospodarki mają zostać otwarte kluby fitness, siłownie, salony tatuażu, kina, teatry. Ogólnopolskie media podają, że prawdopodobny termin to 1 czerwca.

  Jednak nie wszystkie usługi będą dostępne od razu. Obostrzenia mają być zmniejszane stopniowo. I mogą potrwać nawet ł miesiąca. W połowie czerwca ma być możliwość organizowania wesel do 50 osób.

  Udostępnij