• News will be here
 • Wierszem, piosenką i laurką uczniowie Zespołu SzkolnoPrzedszkolnego w Dłutowie postanowili uczcić bardzo ważny dzień, jakim jest Dzień Matki, obchodzony 26 maja.

  W związku z obecną sytuacją nie mogli tego uczynić na akademii w szkole, dlatego został zmontowany filmDla Ciebie Mamo”, udostępniony do obejrzenia na stronie szkoły, Facebooku i You Tube.

  Ten jeden dzień w roku w szczególny sposób poświęcony jest wszystkim Mamomtym młodym i uśmiechniętym, tym ze srebrnymi nitkami w koku i tym przygarbionym od codziennych trosk.

  Dzieci, chcąc wyrazić mamom wdzięczność za dar życia, bezwarunkową miłość oraz poświęcenie, bardzo chętnie zaangażowały się w realizację projektu. Samodzielnie w domu nauczyły się przygotowanych przez nauczycielki wierszy i piosenek oraz zrobiły piękne laurki. Dodatkową atrakcją były zdjęcia mam z ich pociechami.

  Sto lat” dla mam zagrali Wiktoria Dychto na flecie poprzecznym, Martyna Morawiec na klarnecie oraz Bartłomiej Koziara na saksofonie. Uczniowie ci naukę gry na instrumentach realizują podczas zajęć w Domu Kultury, prowadzonych przez kapelmistrza Orkiestry Dętej w Dłutowie Włodzimierza Smolarka. Dla wszystkich mam wiersze wyrecytowali: Maksymilian Syryczyński, Maja Łańcuchowska, Daria Michaś, Martyna Morawiec, Antoni Koziara, Oliwia Łacwik, Amelia Kowalczyk, Anastazja Branicka, Weronika Pawlak, Bartłomiej Koziara, Julia Oset, Nikola Górska, Aleksandra Masłowska, Nikola Szwed, Diana Bolonek i Julia Koziara. Swoim pięknym śpiewem uświetnili projekt Zuzanna Rybak, Oliwia Łacwik i Mateusz Maciejewski.

  Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, dzięki którym udało się przygotować tę prezentację, szkoła składa serdeczne podziękowania. Pomysłodawczyniami projektu były: Aleksandra Koziaranauczycielka muzyki i plastyki, Agnieszka Krzyżanowskanauczycielka języka polskiego i opiekunka szkolnego koła teatralnorecytatorskiego oraz Joanna Antoniakacwiknauczycielka informatyki. Do współpracy przyłączyły się również Patrycja Malisiewicz i Katarzyna Rybak.

  foto: szkoła

  Udostępnij