• Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy przed Urzędem Miejskim zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi.

  W czwartek do ambulansu przed ratuszem przybyło 24 ochotników. Krew oddało 18 osób. Zebrano 8.100 ml tego bezcennego leku.

  Ci, którzy w czwartek, 18 czerwca, zarejestrowali się i oddali krew, otrzymali drobne upominki ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, pamiątkową płytkę ceramiczną z symbolem krwiodawstwa – ufundowana przez Zakłady w Opocznie, płyn dezynfekujący ręce od ADAMED PHARMA SA i maseczkę od firmy CORIN.

  Wolontariusze Oddziału Rejonowego PCK, organizatorzy akcji, rozdawali także maseczki (ufundowane przez firmę CORIN) emerytom, którzy byli zainteresowani tym, jaka to akcja odbywa się przed ratuszem.

  Tego dnia wyróżniono również kilka osób. Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II stopnia otrzymali: Aleksandra Stasiak, Marlena Malinowska i Florian Chałupka (powyżej 10 litrów oddanej krwi). Trzech krwiodawców za honorowe oddawanie krwi i promowanie honorowego krwiodawstwa zostało wyróżnionych przez dyrektora RCKiK w Łodzi Odznaką „Za Zasługi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi”. Byli to Szymon Wachulec, Florian Chałupka oraz Jarosław Łyczkowski.

  foto: Anna Boik

  Udostępnij