• Zakończyła się rywalizacja wojewódzkich rozgrywek młodzieżowych organizowanych przez Łódzki Związek Koszykówki. Drużyny z naszego powiatu zdominowały najmłodsze kategorie rozgrywek.

W kategorii wiekowej do 11 lat – U11K złoty medal zdobyły zawodniczki PTK Pabianice, które w finale pokonały drużynę Basket 4Ever Ksawerów.

Grupę starszą, do lat 12 – U12K wygrały również zawodniczki PTK Pabianice, ksawerowianki w tej grupie zajęły trzecie miejsce.

W starszych grupach wiekowych prym wiodły zawodniczki klubu z Ksawerowa.

W grupie rozgrywkowej do lat 13 – U13K, w finale rozgrywanym w Ksawerowie gospodynie Basket 4Ever Ksawerów pokonały pabianiczanki i zdobyły mistrzostwo województwa łódzkiego.

Ta grupa wiekowa będzie reprezentowała nasze województwo w przyszłej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Powołanie na obóz kadry województwa łódzkiego otrzymało gro zawodniczek reprezentujących nasz powiat. Klub z Ksawerowa reprezentować będą: Klaudia Banasiak, Julia Koryzna i Julia Rakowska, a PTK Pabianice : Natalia Dobrosz, Weronika Nowakowska, Martyna Stępińska i Wiktoria Uławska. Zawodniczki naszego powiatu stanowią połowę piętnastoosobowej kadry województwa.

Grupa U14K to absolutna domena klubu z Ksawerowa, którego zawodniczki zdobyły mistrzostwo województwa nie przegrywając w cały sezonie ani jednego meczu. pabianiczanki uplasowały się na drugim miejscu. W tej grupie wiekowej powołanie do szerokiej kadry Polski otrzymały dwie nasze Natalki, Chałupka z Ksawerowa oraz Wieczorek z Pabianic.

W starszych rocznikach nie zdobyliśmy złota, ale nasze zespoły plasowały się również na wysokich miejscach kończąc rozgrywki.

W U16K, gdzie do ostatniej kolejki rozgrywek rywalizacja była bardzo zacięta, ksawerowianki w grupie mistrzowskiej zajęły czwarte miejsce, a pabianiczanki uplasowały się na przedostatnim dziewiątym miejscu.

W najstarszej z młodzieżowych grup U18K zawodniczki z Pabianic w rozgrywkach współorganizowanych z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Koszykówki zajęły wysokie piąte miejsce. Klub z Ksawerowa nie startował w tej grupie wiekowej.

Oba kluby z naszego powiatu nie wystawiały reprezentacji w kategorii wiekowej U22, którą trudno już nazwać młodzieżową.

Weronika Kirsz – Basket 4Ever Ksawerów została wybrana przez kibiców najpopularniejszą zawodniczką sezonu województwa łódzkiego, która to pokonała w finale Roksanę Rózgę z PTK Pabianice. Obie zawodniczki są uczennicami Zespołu Szkół Nr 2 w Pabianicach. Oznacza to, że w naszym powiecie mamy również największą liczbę kibiców koszykówki żeńskiej.