• Zawodnicy UKS „Korona” od 1 do 12 sierpnia szlifowali formę na obozie i zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Szklarskiej Porębie.

  Pod czujnym okiem trenera wojewódzkiego Doroty Danielak badmintoniści z kadry szykowali formę na zbliżające się mistrzostwa Polski we wrześniu. Pozostali uczestnicy obozu trenowali z trenerem Rafałem Grendą. Treningi odbywały się dwa razy dziennie po dwie godziny. Oprócz tego były zajęcia na Orliku.

  Zawodnicy również spędzali miło czas, chodząc na wędrówki górskie: Szrenica, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyk, Chybotek, Wysoki Kamień, Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Huta Szkła. Mieli również wiele innych atrakcji, z których korzystali podczas obozu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i gotowi na kolejne obozy.

  Część zawodników już w lipcu powołano na Camp do Warszawy (Julia Koralewska i Szymon Gwiazda), gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów szkolili swoje umiejętności. W sierpniu na Talent Camp powołanie dostał Kamil Markus, gdzie tym razem w mniejszym składzie (12 osób) będzie trenował pod okiem trenerów kadry narodowej U15.

  Pod koniec wakacji zawodnicy pojadą jeszcze na obóz/zgrupowanie do Białegostoku, gdzie na pewno nadal będą trenować na „pełnym gazie”, bo mistrzostwa Polski już niedługo.

  – Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy przepracowali bardzo dobrze okres przygotowań do mistrzostw i zaowocuje to na zbliżających się zawodach. Przed nami jeszcze na początku września pierwszy sprawdzian formy na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, gdzie będziemy rywalizować w Pabianicach z województwem świętokrzyskim – mówi Rafał Grenda. – Trzymajcie mocno kciuki za naszych utalentowanych zawodników.

  Udostępnij