• News will be here
 • Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

  Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38% uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34%.

  Zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań o niezwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

  LUX MED Diagnostyka zaprasza pabianiczanki na bezpłatne badania w mammobusie, które odbędą się w poniedziałek, 5 października, w godz. 11.0018.00 oraz we wtorek, 6 października, w godz. 8.0016.00 przy markecie Kaufland (ul. Grobelna 9).

  Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne dla pań w wieku 5069 lat, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Na badania należy wcześniej się zarejestrować: tel. (58) 6662444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

  Udostępnij