• Przed Urzędem Miejskim stoi wielkie serce do zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na cel charytatywny.

  Dzisiaj (21 października) odbyło się oficjalnie przekazanie czerwonego serca przez sponsorów i darczyńców: Sławomira Skibę z Zakładu Mechanicznego Skramet i Marcina Wawrzyńczaka z firmy 2J Holweg s.c. lakiernia proszkowa.

  Od trzech tygodni przed naszym urzędem stoi serce. Każdy zasługuje na tak duże serce, jakie ma kochane miasto. My mamy, jak widać, bardzo duże serce rozpoczął konferencję prasową prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu w głowie radnej Małgorzaty Grabarz. Koleżanki i koledzy z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice podchwycili ideę, aby tak jak kilka miast w Polsce, Pabianice również miały swoje serce na nakrętki. Serce pod opiekę bierze Pabianickie Centrum Medyczne. Będzie się nim zajmowało i o niego dbało. Wszystkie dochody, jakie będą uzyskane z tego serca, będą szły na poprawę infrastruktury i wyposażenia dla najbardziej potrzebujących, m.in. u nas w PCMie.

  Pomyślałam, że fajnie by było, gdyby takie serduszko stanęło właśnie w centrum miasta, żeby mieszkańcy również mogli dołączyć się do zbierania nakrętek. Żeby mieli łatwy dostęp, żeby każdą nakrętkę, jaką mają, mogli tu wrzucićmówi Małgorzata Grabarz.Cel charytatywny, który nam przyświeca, to pomoc niepełnosprawnym, którzy mieszkają na terenie miasta i powiatu. źniej nakrętki zostaną sprzedane i kupiony będzie sprzęt na dany oddział Pabianickiego Centrum Medycznego.

  O skromnych darczyńcach z firmy Skramet i firmy 2J Holweg w samych superlatywach wypowiedział się prezydent Mackiewicz, informując, że serce przekazane zostało nieodpłatnie.

  W imieniu Pabianickiego Centrum Medycznego dziękuję serdecznie pomysłodawcom, jak i darczyńcom. Chciałbym dodać, że tak naprawdę darczyńcami tego, co się wydarzy, będą wszyscy mieszkańcy, którzy będą mogli tutaj przyjść i te korki wrzucić do serca dodał Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjnych PCM. Chciałbym zapewnić, że decyzje, co zrobić z środkami pozyskanymi z tego tytułu, nie będą tylko samego Pabianickiego Centrum Medycznego. Będziemy to konsultowali zarówno z darczyńcami, jak i z pomysłodawcami, tak by inicjatywa, która zaistniała, była naszą wspólną inicjatywą.

   

  Udostępnij