• Badmintoniści UKS Korona – Julia Koralewska, Kamil Markus i Karolina Kopka – walczyli w niedzielę, 13 grudnia, w Zielonce na krajowym turnieju młodzików.

    Pabianiczanie z Zielonki wrócili z czterema złotymi, jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami.

    Julia Koralewska zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej oraz 2 złote krążki w grze mieszanej z klubowym kolegą Kamilem Markus i w grze deblowej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Kamil Markus wywalczył 2 złote medale w grze mieszanej z Julią Koralewską oraz w grze podwójnej z Krzysztofem Bibikiem (Sportowa Politechnika Gdańsk). Karolina Kopka zdobyła dwa brązowe medale w grze pojedynczej i w grze mieszanej z Krzysztofem Koperdowskim (KS Badminton Kobierzyce).

    Cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli badmintoniści „Korony” na krajowym turnieju juniorów młodszych i młodzików młodszych w Solcu Kujawskim.

    Nikola Nowińska zdobyła aż 3 złote krążki – w grze pojedynczej, w grze podwójnej z klubową koleżankę Amelią Jaworską oraz w grze mieszanej z Adamem Krukowskim (JKB BADKurp Stegna). Amelia Jaworska zdobyła złoto z Nikolą Nowińską oraz brąz w grze mieszanej z Dawidem Dolotem (KKS Ruch Piotrków Trybunalski). Alan Świątczak wywalczył brąz w grze podwójnej z Dawidem Dolotem. Anna Ciężka przywiozła z turnieju srebro w grze mieszanej z Marcinem Dymowskim (UKS Przemysł Poznań).

    Udostępnij