• News will be here
 • Podsumowano na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim XVII edycję turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

  Rok 2020 nie sprzyjał oddawaniu krwi. Koronawirus nie przestraszył jednak uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. Szkoła okazała się najlepsza w całym województwie, w Polsce była trzecia w kategorii „aktywność”, czyli ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego dorosłego ucznia (0,594 ml). Statystycznie to ponad pół litra „bezcennego leku”, które oddał uczeń tej szkoły mający ukończone 18 lat.

  – Serdeczne gratulacje dla uczniów-krwiodawców oraz dla ich opiekunek Renaty Krysiak i Katarzyny Kozłowskiej-Marks organizujących w szkole akcje poboru krwi oraz dla dyrekcji, która popiera działania uczniów i opiekunek w tym zakresie – przekazuje Andrzej Chałupka, prezes pabianickiego PCK. 

  Dodajmy, że Zespół Szkół nr 3 zajął w powiecie pabianickim pierwsze miejsce wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych, jeśli chodzi o ilość oddanej krwi (52 litry 300 ml) w tej edycji turnieju.

  Na zakończenie ciekawostka. O tym, że „konkurencja” w kategorii „aktywność szkoły” była w skali ogólnopolskiej bardzo duża, niech świadczy fakt, że Zespół Szkół nr 3 z Pabianic pokonał czwartą z kolei szkołę – Technikum Leśne z Białowieży – zaledwie o 0,001 ml! Młodzi krwiodawcy ze „stolicy” polskich żubrów osiągnęli 0,593 ml na jednego dorosłego ucznia szkoły. Natomiast zwycięska szkoła – Technikum przy Zespole Szkól nr 1 w Hrubieszowie – osiągnęła 1,088 ml na jednego dorosłego ucznia. Uczniowie tej szkoły oddali 230 litrów krwi. Tylko gratulować!

   

  Udostępnij