• News will be here
 • O dotację mogą starać się pabianickie kluby – informuje ratusz. Mają czas do 12 stycznia.

  Ogłoszony został nabór wniosków o dotację z budżetu miasta w 2021r. z przeznaczeniem na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach sportowych, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych.

  – O dotację starać się mogą kluby z siedzibą w Pabianicach, które występują w zawodach związkowych bądź je organizują oraz prowadzą szkolenie sportowe zawodników licencjonowanych – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Do podziału jest 350 tys. zł. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim do 12 stycznia.

  – Dotację przyzna komisja składająca się między innymi z przedstawicieli Rady Sportu na podstawie regulaminu ustalonego przez Radę Sportu – dodaje rzecznik.

  Poprzedni nabór, na początku grudnia, dotyczył wniosków o dotację z budżetu miasta w 2021 dla pabianickich klubów sportowych na utrzymanie bazy sportowej niezbędnej do szkoleń i organizacji zawodów. Wpłynęły 4 wnioski. Do podziału jest 225 tys. zł.

  Wsparcie dotyczy klubów, które mają siedzibę i działają na terenie Pabianic oraz posiadają na utrzymaniu ze środków własnych obiekty sportowe.

   

  Udostępnij