• W siedzibie oddziału PTTK im. Kazimierza Staszewskiego spotkali się członkowie zarządu, aby podsumować działalność turystyczną w roku 2020, a także wręczyć wyróżnienia.

  W tak ciężkim dla branży turystycznej roku oddział zorganizował 35 imprez krajowych, w tym m.in. wycieczki, wczasy. Był organizatorem etapów powiatowych i wojewódzkich konkursu krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Przeprowadził również konkursy na plakat poświęcony Powstaniu Warszawskiemu i na pocztówkę z wakacji – oba pod patronatem senatora Macieja Łuczaka.

  Liczba członków z opłaconą składką to 329 osób, co dało nam 2. miejsce w województwie. W 2020 roku uhonorowano odznaką „50 lat w PTTK” Annę Teodorczyk, Teresę Ogrodowicz, Andrzeja Duszczyka i Zbigniewa Abramka.

  – Najbardziej aktywna była grupa młodzieżowa „Zjawa”, która pomagała w uroczystościach miejskich oraz brała udział w akcjach sprzątania lasów oraz uczestniczyła w konkursach – pochwalił ją Sławomir Szczesio, prezes oddziału.

  Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią PTTK zaplanował już kilkanaście turnusów wczasowych nad morzem w nowym sezonie letnim, a na wiosnę wycieczki do Warszawy, Tarnowskich Gór, Poznania i Sandomierza.

  Po podsumowaniu roku Lucyna Jaranowska i Paweł Korcowicz za działalność turystyczną otrzymali Złote Honorowe Odznaki Oddziału z rąk Sławomira Szczesia i wiceprezes Jadwigi Kędzierskiej.

  Lucyna Jaranowska rozpoczęła działalność w kole zakładowym PTTK przy Tkaninach Technicznych. Jako jej prezes wraz z członkami koła organizowała  rajdy, wycieczki dla pracowników zakładu. Pracowała w zarządzie oddziału, a od 12 lat jest przewodniczącą komisji rewizyjnej. Na podsumowaniu otrzymała również odznakę „25 lat w PTTK”.

  Paweł Korcowicz (na zdjęciu) od 20 lat bierze udział we wszystkich pabianickich i łódzkich rajdach PTTK. 15 razy uczestniczył w Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK „Palmiry”. Zdobył odznaki: za wytrwałość w turystyce pieszej i złotą Górską Odznakę Turystyczną. Uwielbia przyrodę i turystykę rowerową.

  Gratulujemy!

  Udostępnij