• Jako organizatorzy (Miejski Sztab WOŚP i Oddział Rejonowy PCK w Pabianicach) apelowaliśmy o oddawanie krwi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nic się nie zmieniło poza celem na jaki będzie oddawana. Jak się okazuje, życie pisze swoje scenariusze…

  Dotarła do nas wiadomość, że wysportowany i pełen życia pabianiczanin (31 lat) musi się zmierzyć ze straszną chorobą – białaczką, która podstępnie i nagle go dopadła. Ten pabianiczanin to Maciek Kasza, a nasza prośba jest następująca – oddajemy krew na jego rzecz, bo to może mu  uratować życie!

  Krew dla Maćka można oddawać od razu, od jutra. Punkt pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym jest czynny w piątek od godziny 8.00 do 11.00.

  Od poniedziałku do czwartku punkt jest czynny od 8.00 do 11.30, w piątek – jak wyżej, a w dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (niedziela, 31 stycznia) od 9.00 do 12.00. Osoba, która będzie w tym czasie chciała oddać krew dla Maćka, winna to zgłosić przed oddaniem. Maciek ma krew grupy 0 Rh+, ale potrzebna jest krew każdej grupy, a on sam otrzyma taką jaką potrzebuje.

  Do apelu dołączam swój osobisty głos, jako absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach. Drodzy absolwenci i pełnoletni uczniowie – krwiodawcy! Maciek to syn znanej i bardzo lubianej profesorki z naszej szkoły. To co piszę to nie jest prywata, to apel do Was, aby każdy zdrowy, pełnoletni człowiek, który w murach szacownej „budy” spędził min. cztery lata, poprzez oddanie krwi dla Maćka, też absolwenta „Królowej”, stał się ponownie częścią naszej szkolnej społeczności.

  W imieniu organizatorów oddawania krwi na rzecz WOŚP

  Sztabu WOŚP w Pabianicach

  Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach

  Andrzej Chałupka

  Udostępnij