• News will be here
 • W piątek, 29 stycznia, ze stanowiskiem komendanta powiatowego PSP Pabianice pożegnał się st. bryg. Andrzej Bohdanowicz. Osiągnął właśnie wiek emerytalny.

  Ze stanowiska odwołał go dzisiaj st. bryg. Grzegorz Janowski, łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

  – Głównym powodem mojego odejścia jest to, że mam już pełne świadczenie emerytalne – powiedział nam starszy brygadier Bohdanowicz. – Zwolnienie przeze mnie funkcji ułatwi też pięcie się do góry pozostałym pracownikom. To dobry czas na usunięcie się. Komenda jest w pozytywnej kondycji, wszystko jest zrobione, samochody kupione…

  Podczas uroczystości komendanta Bohdanowicza odznaczono Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Odchodzący komendant nie chce na razie zdradzać swoich planów na przyszłość.

  – Trudno powiedzieć, wszystko rozstrzygnie się po zdaniu funkcji – mówi strażak. – Ułożę to sobie za chwilę. Myślę, że skoro pracuję 30 lat w zawodzie, głównie w prewencji pożarowej, to nie będę mocno od tego odbiegał. Będę robił podobne rzeczy. Oczywiście nie będę już funkcjonariuszem, a osobą cywilną.

   Andrzej Bohdanowicz podziękował za służbę trzem funkcjonariuszom komendy, którzy również przeszli na emeryturę. Są to: st. asp. Andrzej Nowak (zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej), asp. sztab. Jarosław Wlazło (dyżurny operacyjny) oraz st. asp. Marek Miszczak (dyżurny operacyjny).

  – Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni serdecznie dziękują odchodzącemu na emeryturę komendantowi powiatowemu PSP w Pabianicach st. bryg. Andrzejowi Bohdanowiczowi i wyżej wymienionym kolegom za współpracę i życzą dużo zdrowia, wszystkiego dobrego na nowej „drodze życia” – powiedział st. kpt. Michał Kuśmirowski.

  Od 1 lutego obowiązki komendanta powiatowego PSP Pabianice powierzono bryg. Władysławowi Durajowi, dotychczasowemu dowódcy Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

  foto: straż

  Udostępnij