• Przypominamy, od 1 lutego rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto.

   

  By zapisać dziecko do przedszkola, rodzice muszą od 24 lutego do 16 marca złożyć wypełniony wniosek. Można zrobić to w wersji elektronicznej lub papierowej do skrzynek przed budynkiem placówki. Wnioski będą do pobrania na stronie przedszkola, Urzędu Miejskiego w Pabianicach (w zakładce oświata – rekrutacja) oraz w wyznaczonym miejscu przy wejściu do poszczególnych placówek.

  Prosimy zwrócić uwagę na czytelne wypełnienie wniosku – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Rodzice składają wnioski do maksymalnie trzech przedszkoli ze wskazaniem priorytetów. W przypadku złożenia wniosku do więcej niż trzech przedszkoli o wyborze zdecyduje komisja rekrutacyjna.

  Liczba miejsc do rekrutacji będzie znana 24 lutego. Szacunkowo będzie ich około 500 – 550.

   

  Opiekunowie 7-latków muszą złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły w obwodzie zamieszkania. Wymagane są również dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym od 1 do 26 lutego.

  Przyjęcie kandydatów spoza rejonu i spoza miasta nastąpi wyłącznie w przypadku posiadania przez szkołę wolnych miejsc – powiedziała rzeczniczka. – Wnioski, podobnie do tych do zapisów do przedszkoli, będą do pobrania na stronie szkoły, Urzędu Miejskiego w Pabianicach oraz w wyznaczonym miejscu przy wejściu do podstawówek.

  Udostępnij