• News will be here
 • W ostatni weekend lutego zawodnicy UKS Korona rozjechali się po Polsce na badmintonowe turnieje w Olsztynie i w Kiełczowie. Dorobek medalowy jest imponujący. Sześcioro zawodników zdobyło aż 11 medali.

  W Olsztynie (koło Częstochowy) na krajowym turnieju młodzika i młodzika młodszego o medale walczyli: Maria Kisiel, Amelia Kisiel, Karolina Kopka, Kamil Markus, Brian Borowski, Szymon Gwiazda, Filip Mikołajczyk i Jakub Krupowczyk.

  Kamil Markus w kategorii młodzik wywalczył srebro w grze mieszanej z Aleksandrą Kurkiewicz (AZSAGH Kraków), brąz w grze podwójnej z Tomaszem Koperdowskim (KS Badminton Kobierzyce) oraz brąz w grze pojedynczej. Maria Kisiel natomiast zdobyła srebro w grze pojedynczej. Szymon Gwiazda w kategorii młodzika młodszego wywalczył złoto w grze podwójnej z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) oraz srebro w grze pojedynczej, Jakub Krupowczyk zaś zdobył brąz w grze mieszanej z Sarah Grednerova (Czech Republic).

  W Kiełczowie podczas krajowego turnieju juniora młodszego i młodzika młodszego o podium walczyli: Alan Świątczak, Anna Ciężka i Agnieszka Kopka.

  Agnieszka Kopka (młodzik młodszy) wywalczyła srebro w grze podwójnej z Weroniką Hoszowską (UKS GOKIS Kąty Wrocławskie), brąz w grze mieszanej z Marcinem Dymowskim (UKS Przemysł Poznań) oraz brąz w grze pojedynczej. Anna Ciężka zdobyła złoty medal w grze podwójnej z Julią Mrozek (BENINCA UKS Feniks K-K).

  Udostępnij