• News will be here
 • Starostwo pochwaliło się nową inwestycją w gminie Dobroń.

  Na czwartkowym briefingu prasowym w Talarze starosta Krzysztof Habura wraz z członkami zarządu powiatu: Gabrielą Wenne-Błażyńską, Henrykiem Brzyszczem i Robertem Kraską, oraz z Robertem Jarzębakiem, wójtem gminy Dobroń poinformował o zrealizowanej inwestycji pn. „Przebudowa przepustu w drodze powiatowej nr 4912E w miejscowości Talar, gmina Dobroń”. Wykonawcą była wyłoniona w przetargu firma ZAMBER, która od 7 stycznia do 28 kwietnia przeprowadzała wszystkie prace. Wartość inwestycji, którą poniósł powiat pabianicki, to 435.481,97 zł.

  Starostwo informuje, że w miejscu istniejącego przepustu jednootworowego monolitycznego o konstrukcji żelbetowej o średnicy 0,6 m i długości 4,83 m wybudowano przepust o konstrukcji stalowej z blachy spiralnie karbowanej o średnicy 1,20 m i długości 11,40 m.

  – Zakres przedmiotu zamówienia obejmował również przebudowę drogi o nawierzchni asfaltowej w miejscu posadowienia przepustu na odcinku 24 metrów, wycinkę drzew (16 sztuk wycięto w ramach robót, 16 sztuk wycięła gmina Dobroń na swój koszt) wraz z wykonaniem nasadzeń zastępczych w ilości 28 sztuk – mówi rzecznik starosty Joanna Kupś.

  W Talarze poszerzono na tym odcinku jezdnię do 4,5 m, odbudowano pobocza wraz z umocnieniem skarp drogi i ustawieniem barier ochronnych. Jest pięknie!

  Udostępnij