• Dzisiaj (7 lipca) przy SP3 odbyła się konferencja prasowa prezydenta Pabianic. To w związku z zakończonym remontem Orlika

  Wczoraj boisko przeszło odbiór techniczny i jest gotowe do użytkowania. Położono nową nawierzchnię ze sztucznej trawy, wymieniono piłkochwyty i bramki. 

  Dodatkowo w najbliższym czasie rozpocznie się remont pawilonu przy boisku, gdzie znajdują się m.in. szatnie, toalety i magazyn – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Remont Orlika kosztował 285.360 zł.

  Ratusz poinformował dziś, że postępuje realizacja kolejnych trzech inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Chodzi o halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 13, centrum sportów wodnych na Lewitynie i arenę lekkoatletyczną na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dwie ostatnie inwestycje prowadzi MOSiR.

  Wykonawca budowy hali przy SP 13 jest w trakcie opracowania dokumentacji projektowej (inwestycja jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”) i przygotowuje się do prac rozbiórkowych na terenie PTC.

  Dzisiaj wjechał ciężki sprzęt na plac budowy centrum sportów wodnych na Lewitynie i zaczęły się prace ziemne związane z przyłączami. Dla przypomnienia, budynek będzie składał się z części przeznaczonej dla Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych, Retmanatu Drużyn Wodnych Hufca ZHP Pabianice, pomieszczeń MOSiR i części ogólnodostępnej – opowiada rzeczniczka.

  W tym tygodniu wykonawca wystąpi do starostwa o pozwolenie na budowę i przebudowę areny lekkoatletycznej wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą na MOSiR-ze.

  Udostępnij