• News will be here
 • Wczoraj (7 lipca) na Lewitynie nastąpiło oficjalne „powitanie” pojemnika na plastikowe nakrętki. To kolejne serce, które stanęło w naszym mieście.

  Wczoraj na Lewitynie oficjalnie „przywitano” kolejne serce w naszym mieście. Stanęło ono niedaleko boiska i placu zabaw. Na miejscu pojawił się m.in. prezydent Pabianic i dyrektor ds. techniczno-administracyjnych szpitala.

  Głównym sponsorem pojemnika jest Andrzej Włodarczyk z firmy WŁODAN. W trzech równych częściach z prywatnej kieszeni pojemnik dofinansował prezydent Grzegorz Mackiewicz, prezes PAFANY Andrzej Styczyński oraz radna miejska i pomysłodawczyni pierwszego serca spod UM, Małgorzata Grabarz.

  Fundusze pozyskane ze zbiórki plastikowych nakrętek na Lewitynie zostaną, tak jak w przypadku pierwszego serca, przekazane na zakup sprzętu na oddział szpitalny – mówi radna Grabarz.

  Pierwszy pojemnik w naszym mieście stanął pod ratuszem z inicjatywy Małgorzaty Grabarz w październiku 2020. Zysk z nakrętek przekazywany jest na poprawę infrastruktury i wyposażenia dla najbardziej potrzebujących w pabianickim szpitalu.

  Do dziś serce z Zamkowej zgromadziło 1.707 kg nakrętek. Przekłada się to na kwotę 1.253 zł i 70 gr.

  Na razie suma jest zbyt mała, aby zainwestować ją w sprzęt. Gdy uzbieramy więcej, to będziemy m.in. z radną Grabarz decydować na co przeznaczyć te pieniądze i na jaki oddział szpitala – powiedział nam dyrektor Adam Marczak. – Ciągle zbieramy nakrętki i działamy dalej. Od wczoraj mamy w mieście drugie serce, które stanęło na Lewitynie, mamy więc nadzieję, że od teraz te liczby będą się podwajać.

  Udostępnij