• Żeglarze z Pabianic zajęli 2. miejsce w klasyfikacji jachtów otwartopokładowych.

W tym roku sekcja regatowa Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych może się pochwalić wieloma sukcesami, a to dopiero połowa sezonu.

Krzysztof Łazarski i Edyta Grzelak zajęli 2. miejsce w klasyfikacji jachtów otwartopokładowych podczas II Eliminacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa ForSell CUP na Jeziorze Czos. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego.

Dzięki naszemu sponsorowi Robert’s Port Hotel w weekend 3-4.07.2021 wspólnie z Edytą Grzelak wystartowaliśmy w Regatach w Mrągowie. Wygraliśmy cztery z siedmiu wyścigów. Jednak w pozostałych poszło nieco gorzej i stąd finalnie 2 miejsce w doborowej stawce – relacjonuje sternik Krzysztof Łazarski. – Wiatr wiejący z kierunku północnego był bardzo zmienny i płatał spore figle. Sytuacja na trasie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Regaty były okazją do przetestowania kilku nowych rozwiązań w ustawieniu naszej Omegi. Edyta robi ciągle bardzo duże postępy i takie regaty są dla niej bardzo dobrą i wymagającą szkołą. Wynik jaki osiągnęliśmy pozwala pozytywnie myśleć o kolejnych startach w Pucharze Polski Klasy Omega.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!