• Pabianiccy policjanci i strażnicy miejscy spotykają się z dziećmi, by rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w wakacje.

  Głównym tematem są zagrożenia czyhające latem. Funkcjonariusze uczą odpowiedzialnych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

  Od pierwszych dni wakacji funkcjonariusze pabianickiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają o bezpieczeństwie – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik policji. – Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stosujmy się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i bądźmy odpowiedzialni. Nie zapominajmy też o tym, że koronawirus w dalszym ciągu jest zagrożeniem i przestrzegajmy obowiązujących przepisów sanitarnych.

  W ubiegłym tygodniu spotkania odbyły się w Placówce Wsparcia Dziennego „Junior” i podczas pikniku zorganizowanego przez policję, straż miejską i państwową straż pożarną.

  Wczoraj (12 lipca) policja i straż miejska uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym na koloniach w Lutomiersku. W ośrodku „Don Bosco” dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

  – Oprócz tematów dotyczących bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym młodzież mogła również zobaczyć, jak zachowuje się ludzkie ciało pod wpływem różnych środków odurzających oraz wykonać banalnie proste dwa zadania – opowiada Tomasz Makrocki, komendant SM. – Przejść z założonymi alkogoglami, jak i narkogoglami, po linii prostej i odnaleźć przedmiot. Tak prostego zadania nikomu nie udało się wykonać prawidłowo.

  foto: policja, SM

  Udostępnij