• Rewelacyjne zaprezentowała się pabianiczanka Kinga Królik podczas mistrzostw Europy młodzieżowców w lekkiej atletyce w Tallinie. Biegaczka „Azymutu” zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią Starego Kontynentu.

  W biegu finałowym w biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami wystartowało 15 zawodniczek i zgodnie z przewidywaniami najgroźniejszymi rywalkami były Francuzki. Kinga cały dystans biegła czujnie, utrzymując II-III pozycję. Na przedostatniej przeszkodzie zaatakowała i wyszła na prowadzenie. Na atak odpowiedziała jednak Francuzka Renouard Flavie, która wyprzedziła Kingę i jako pierwsza minęła linię mety. Pabianiczanka straciła do rywalki sekundę i 57 setnych, uzyskując czas 9:52,59. To ogromny i historyczny sukces dla Kingi oraz klubu UKS Azymut.

  – Srebrny medal mistrzostw Europy U23 należy do mnie! Ciągle nie dociera do mnie, że marzenie, na które pracowałam, właśnie się spełniło – mówi Kinga Królik. – Cieszę się, że na swojej drodze spotkałam ludzi, którzy uwierzyli we mnie i dzięki temu razem zdobyliśmy ten medal! Największe podziękowania należą się trenerom Jackowi Kostrzewie i Jerzemu Woźniakowi. Dziękuję. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, a jeszcze więcej przed nami! Również dziękuję wszystkim trenerom, którzy byli ze mną podczas trwania mistrzostw oraz tym, z którymi do tej pory miałam możliwość współpracować. Od każdego czegoś się nauczyłam i za to jestem wdzięczna. Również dziękuję menadżerowi Januszowi Szydłowskiemu, z którym w tym roku zaczęłam współpracować. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali, trzymali mocno kciuki oraz za wszystkie gratulacje, które dostałam.

  Kinga podziękowania kieruje również do: Warsztatu Zdrowia, Daria Domańska-Senderowska Pracownia Unikatum, to osoby, które zawsze służą jej pomocą; Kasi Franiczek, która na obozach była nie tylko fizjoterapeutką, ale również sparingpartnerką na rowerze; sponsorów, dzięki którym mogła przygotowywać się w spokoju: Żółte z Natury jaja z Suflidowa, Corin Lingerie, @sae; oraz Formowni,dzięki której w domu mogła w pełni wykonywać swój trening.

  Polecamy wideo z biegu: https://athletics.eurovisionsports.tv/…/european…

  foto: Marta Gorczyńska

  Udostępnij