• Państwowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami i możliwością rozwoju niebezpiecznych burz.

  Dzisiaj w województwie łódzkim słupki termometrów poszybowały grubo powyżej 30 stopni Celsjusza. Prognozuje się około 35 stopni w cieniu. Specjaliści przypominają, że w takie upały należy unikać słońca i pić dużo wody.

  W związku z wysokimi temperaturami dzisiaj po południu, wieczorem i w nocy zapowiadane są bardzo gwałtowne, niebezpieczne burze. Do mieszkańców naszego województwa rozesłano państwowe Alerty RCB.

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia. Groźną pogodę zapowiadają także Polscy i Łódzcy Łowcy Burz. Specjaliści przewidują opady dużego gradu, nawalny deszcz, silne, nawet niszczące porywy wiatru, a także możliwość rozwoju trąb powietrznych.

  W taką aurę należy zabezpieczyć przedmioty, które może porwać wiatr i w miarę możliwości pozostać w domu. Nie parkujmy także samochodów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia. Dobrze jest zabezpieczyć auto przed opadami gradu.

  Ostrzeżenia przed burzami obowiązują do jutrzejszego poranka.

  Udostępnij