• Miasto przeznaczyło 40 tysięcy złotych rezerwy „kryzysowej” na usuwanie skutków wczorajszej nawałnicy.

  W pierwszej kolejności będą udrażniane zatarasowane przez drzewa drogi dojazdowe i wyjazdy z osiedli. Służby miejskie pracują pełną parą, dodatkowo wyszły zlecenia dla firm zewnętrznych.

  – Ponawiamy prośbę, żeby nie wchodzić do miejskich parków. Zostały zamknięte do czasu uporządkowania terenu, przeglądu drzewostanu i usunięcia zagrożenia dla spacerujących – nawołuje rzecznik prezydenta.

  Dziś ulica Moniuszki, od Cichej do Matejki, została chwilowo zamknięta. Służby usuwają powalone drzewa, dlatego do zakończenia prac jest tymczasowy objazd dla autobusów 4, 6 i T oraz chwilowo nieczynny przystanek Moniuszki/Konopnickiej.

  Kierowcy muszą uważać, bo na ul. Moniuszki i Kilińskiego są największe utrudnienia w ruchu.

  – Nie ma poważniejszych strat w miejskich placówkach oświatowych, poza drobnymi zalaniami. Najbardziej ucierpiał park przy Szkole Podstawowej nr 9 (na zdjęciu). Uszkodzonych jest ponad 30 drzew i ogrodzenie – informuje ratusz.

  ZGM usuwa przewrócone drzewa na terenie posesji, ale nie odnotowano uszkodzenia budynków. MOSiR poinformował o lekkim uszkodzeniu dachu hali tenisowej przez powalone drzewo.

  foto: FB SP 9

  Udostępnij