• Stowarzyszenie Protest Porszewice zorganizuje pikietę przed Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Chodzi o wydaną niedawno koncesję na kopalnię piasku.

    Protest odbędzie się 20 lipca (wtorek) o godz. 13.30 w alei Piłsudskiego 8 w Łodzi. Wydarzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta i zarejestrowane. Jak podkreślają organizatorzy jest apartyjne i odbywa się w formule no logo.

    Trwa walka z urzędami i wszechmocnym właścicielem gruntu o powstrzymanie budowy kopalni w Porszewicach, na terenie zielonych płuc Łodzi. Ponad rok walki Stowarzyszenia Protest Porszewice powinien wszystkim unaocznić, gdzie leży interes władzy, gdzie społeczności i gdzie w tym wszystkim stawia się przyrodę – mówią członkowie grupy. – Dlatego zapowiadamy kolejny protest. Tym razem lokalna społeczność chce iść do marszałka województwa z pytaniem: Na czyją korzyść działasz? Co dokładnie „łódzkie promuje” takimi właśnie działaniami – przeciw wszelkim zasadom, byle do zysku kosztem ludzi i przyrody. Pewne jest to, że marszałek województwa wydał na to wraz z koncesją zgodę. Zmienił własną wcześniejszą decyzję odmowną!

    Stowarzyszenie prosi o nieeksponowanie logotypów partii w czasie pikiety. Eksponować je mogą jedynie organizacje i kolektywy, których celem istnienia jest walka o ochronę przyrody.

    Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/835275577099541/?ref=newsfeed i na profilu facebookowym Protest Porszewice.

    Udostępnij