• W sobotę i niedzielę wystartuje wyścig kolarski. Pasjonaci dwóch kółek wezmą udział w wyścigu o puchar Bogumiły Matusiak i w Memoriale im. Marka Wojny.

  24 i 25 lipca (sobota i niedziela) uczestnicy będą ścigać się o puchar pabianickiej kolarki Bogumiły Matusiak i w Memoriale im. Marka Wojny, trenera kolarskiego i działacza sportowego pochodzącego z okolic Dłutowa.

  Pierwszego dnia rywalizacji kolarze będą zmagać się na dystansie 12 km w jeździe indywidualnej na czas. Uczestnicy ruszą z Róży o godz. 10.00. Przejadą przez Mogilno Małe i Duże, by powrócić do Róży, na metę. Trasa wyścigu zostanie zamknięta dla ruchu drogowego.

  W jeździe indywidualnej na czas wystartują młodziczki i młodziki (5 km), juniorzy i juniorki młodsze (7 km) oraz juniorzy, juniorki, orliki i elita kobiet (11,5 km). 

  Drugiego dnia odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Początek o godz. 10.00 w Pawlikowicach, przy OSP. 24-kilometrowa trasa przebiegnie przez Różę, Mogilno, Dobroń, Chechło, Pabianice, Hermanów na metę do Pawlikowic.

  Start wspólny przeprowadzony będzie zgodnie z przepisami, przy ograniczonym ruchu drogowym. Na trasę wpuszczane będą wozy techniczne.

  Harmonogram startów wspólnych: godz. 10.00 – kategoria junior młodszy (3 rundy, ok. 72 km), godz. 10.05 – kategoria młodzik i juniorka młodsza (2 rundy, ok. 48 m), godz. 10.10 – kategoria młodziczka (1 runda, ok. 24 km), godz. 13.00 – kategoria orlik + junior (4 rundy, 96 km), godz. 13.05 – kategoria juniorka + elita (3 rundy, 72 km).

  Dekoracja odbędzie się po zakończeniu wyścigu w okolicy biura zawodów (OSP Pawlikowice).

  Tego samego dnia (niedziela) o godz. 13.00 ruszy ogólnopolski wyścig kolarski – Memoriał Marka Wojny.

  Harmonogram: godz. 12.00 – odprawa dla kategorii masters i amator, godz. 13.15 – start kategorii masters i amator (open kobiety + mężczyźni) – 3 rundy (ok. 72 km). Wyścig w kat. amator i masters + kobiety zostanie rozegrany ze startu wspólnego.

  Dekoracja odbędzie się po zakończeniu zawodów w okolicy biura zawodów (OSP Pawlikowice).

  Weekendowe wyścigi organizuje Pabianickie Towarzystwo Cyklistów.

  Udostępnij