• Do UM wpłynęło 12 wniosków o dotację z budżetu miasta na sportowe szkolenia najmłodszych, organizację zawodów i udział w imprezach.

    O dotację mogły starać się kluby sportowe z siedzibą w Pabianicach, które występują w zawodach związkowych lub je organizują oraz prowadzą szkolenie zawodników licencjonowanych.

    Do podziału jest 210 tys. złotych z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych.

    To był trzeci w tym roku, dodatkowy nabór ogłoszony po zwiększeniu pieniędzy dla klubów sportowych. Termin minął 19 lipca. Rozstrzygnięcie  planowane jest w tym miesiącu – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

    W poprzednich naborach rozdzielono 350 tys. złotych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach sportowych, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych, a także 225 tys. złotych na utrzymanie bazy sportowej niezbędnej do szkoleń i organizacji zawodów.

    Udostępnij