• 28-letni mieszkaniec Pabianic wyłudził od starszej pani z Bugaju pieniądze metodą „na policjanta”. Wczoraj udało się go zatrzymać.

  Oszust zadzwonił do 74-latki na telefon stacjonarny. Po raz pierwszy podał się za członka rodziny. Następnie spróbował drugi raz. Tym razem podał się funkcjonariusza policji. Przedstawił fikcyjny numer służbowy oraz nieprawdziwe dane.

  – Wskazał pokrzywdzonej, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze, i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób – informowała podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Jednocześnie nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia.

  Policja prosiła o pomoc w namierzeniu sprawcy. Opublikowała jego wizerunek, który zapisała kamera miejskiego monitoringu. Oszusta udało się schwytać wczoraj, 20 lipca.

  To 28-letni mieszkaniec Pabianic. Jeszcze nie wiadomo co mu grozi i jakie zarzuty zostaną mu postawione – powiedziała nam dziś podkom. Sidorko.

  Te pozna niebawem od prokuratora.

  Udostępnij