• Pojemnik-serce sprzed urzędu gminy w Ksawerowie został ponownie opróżniony. 5 worków plastikowych nakrętek przekazano na pomoc choremu dziecku.

  Czerwone sercena nakrętki, które stoi przed Urzędem Gminy Ksawerów, zostało po raz kolejny opróżnione. 5 worków o pojemności 120 litrów przekazano na zbiórkę dla dziecka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu SMA.

  Zbieranie nakrętek to nie tylko akcja charytatywna. To również dbanie o środowisko poprzez selekcję odpadów i ponowne wykorzystanie surowców – mówią włodarze gminy. – Serce chwilowo jest puste, ale na pewno szybko ponownie się zapełni i będziemy mogli przekazać kolejne nakrętki na cele charytatywne. Jeden korek nie pomoże, ale razem możemy więcej!

  Zapotrzebowanie na zbiórkę nakrętek można przesyłać wraz z opisem przedmiotu zbiórki na adres e-mail: promocja@ksawerow.com. Jak informuje urząd, nakrętki będą rotacyjnie przekazywane na rzecz zgłoszonych akcji.

  Jeśli ktoś posiada więcej niż jeden worek nakrętek i chce je przekazać na zbiórkę, ale ma problem z transportem, może zadzwonić do urzędu gminy i umówić się na ich odbiór.

  Przypomnijmy: podobny pojemnik-serce stoi przed pabianickim ratuszem, a od niedawna także na Lewitynie. Nakrętki można wrzucać także przy szkole w Lutomiersku, w Kazimierzu na placu Kościuszki (park) oraz w Szydłowie przy ośrodku zdrowia.

  foto: UG Ksawerów

  Udostępnij