• Na dzisiejszej konferencji prasowej PTC działacze kolarscy pokazali medale i puchary jakie otrzymają zwycięzcy weekendowych wyścigów.

  W spotkaniu w Centrum Handlowym Echo wziął udział prezes sekcji kolarskiej PTC Tomasz Olban, prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi Arkadiusz Jałowski, trener kolarzy Wojciech Golenia oraz dwaj młodzi, utytułowani zawodnicy: Szymon Kozuń i Kacper Chudy.

  Witam bardzo serdecznie na konferencji dotyczącej wyścigu, który organizujemy od jutra, w dniach 24-25 lipca. Jest to wyścig do Pucharu Polski, który organizujemy po raz pierwszy i przy okazji Memoriał Marka Wojny, organizowany czwarty raz – zaczął prezes Tomasz Olban. – Jutro zostaną rozegrane konkurencje jazdy indywidualnej na czas, a w niedzielę starty wspólne.

  Na sobotnią jazdę indywidualną zapisało się dotąd 214 osób. Nie jest to jeszcze zamknięta lista. Zapisy elektroniczne się zakończyły, ale jutro w biurze zawodów w godz. 8.00 – 9.00 będzie można jeszcze się dopisać. Na niedzielne starty wspólne (które w przeciwieństwie do jazdy indywidualnej są wyścigami dla bardziej zaawansowanych kolarzy) zapisało się 367 zawodników. Jednak przed wyścigiem – tak samo jak w przypadku sobotnich rajdów – będzie można się jeszcze zapisać.

  Zgłosiły się do nas zespoły z Niemiec, Czech, Ukrainy, Estonii, a nawet bodajże z Litwy – mówił prezes. – Po raz pierwszy to będzie wyścig międzynarodowy.

  Jak podkreślał prezes OZK, organizacja takiego wydarzenia jest bardzo dużym przedsięwzięciem.

  – Liczymy, że przyjedzie około 500 zawodników, więc logistycznie to dużo pracy i poświecenia – stwierdził Arkadiusz Jałowski. – Przyjadą zwodnicy z innych krajów, co udowadnia, że zostało to zauważone na arenie międzynarodowej.

  Przypominamy harmonogram i przebieg wyścigu

  24 lipca kolarze będą zmagać się na dystansie 12 km w jeździe indywidualnej na czas. Uczestnicy ruszą z Róży o godz. 10.00. Przejadą przez Mogilno Małe i Duże, by powrócić do Róży, na metę. Trasa wyścigu zostanie zamknięta dla ruchu drogowego. W jeździe indywidualnej na czas wystartują młodziczki i młodziki (5 km), juniorzy i juniorki młodsze (7 km) oraz juniorzy, juniorki, orliki i elita kobiet (11,5 km).  Dekoracje około godz. 16.00 w Pawlikowicach.

  25 lipca odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Początek o godz. 10.00 w Pawlikowicach, przy OSP. 24-kilometrowa trasa przebiegnie przez Różę, Mogilno, Dobroń, Chechło, Pabianice (ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków”), Hermanów na metę do Pawlikowic. Start wspólny przeprowadzony będzie zgodnie z przepisami, przy ograniczonym ruchu drogowym. Na trasę wpuszczane będą wozy techniczne.

  Harmonogram sobotnich startów wspólnych: godz. 10.00 – kategoria junior młodszy (3 rundy, ok. 72 km), godz. 10.05 – kategoria młodzik i juniorka młodsza (2 rundy, ok. 48 m), godz. 10.10 – kategoria młodziczka (1 runda, ok. 24 km), godz. 13.00 – kategoria orlik + junior (4 rundy, 96 km), godz. 13.05 – kategoria juniorka + elita (3 rundy, 72 km).

  Tego samego dnia (niedziela) o godz. 13.00 ruszy ogólnopolski wyścig kolarski – Memoriał Marka Wojny.

  Harmonogram Memoriału: godz. 12.00 – odprawa dla kategorii masters i amator, godz. 13.15 – start kategorii masters i amator (open kobiety + mężczyźni) – 3 rundy (ok. 72 km). Wyścig w kat. amator i masters + kobiety zostanie rozegrany ze startu wspólnego.

  Dekoracje zawodników młodszych o godz. 13.30 i starszych o godz. 16.30.

  Udostępnij