• Pabianicka policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi prowadzi postępowanie w sprawie zawiadomienia złożonego przez mieszkankę Pabianic przeciwko osobom podejrzanym o dokonanie licznych oszustw internetowych.

    Sprawcy podszywali się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia zastrzeżonych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem i nakłonienia ofiary do określonych działań. Posługiwali się określoną treścią wiadomości SMS, adresami www oraz numerami telefonów komórkowych.

    W związku z tym prowadzona jest weryfikacja telefoniczna z wykorzystaniem telefonów służbowych o numerach: 47 8424386, 47 8424388, 47 8424323, podczas której funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach kierują pytania weryfikujące celem potwierdzenia zaistnienia przestępstwa – informuje podkom. Ilona Sidorko, rzeczniczka pabianickiej policji.

    Policjanci zaznaczają, że postępowanie dotyczy wyłącznie ustalonych w sprawie osób pokrzywdzonych, które to powiązane są z numerami sprawczymi.

    W przypadku wątpliwości co do autentyczności uzyskanego telefonu osoby proszone są o kontakt z referentem postępowania st. sierż. Nikodemem Kępą (nr tel. 47 8424323) lub naczelnikiem wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją podinsp. Agnieszką Morzyńską (nr tel. 47 8424306).

    Udostępnij