• Zanim sympatycy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę wyruszą z Pabianic, poszukują osoby z samochodem ciężarowym bądź busem, która pomogłaby przy przewozie bagaży.

  Pabianiccy pielgrzymi wyruszą na szlak już po raz 553. W tym roku przyświeca im hasło: „JEZUS NADZIEJĄ KOŚCIOŁA ŁÓDZKIEGO”.

  – W roku setnej rocznicy powstania naszej diecezji wpisujemy się jako chrześcijanie w Boży plan odnowy życia chrześcijańskiego i nową ewangelizację we wspólnocie Kościoła. Nasze wędrowanie do Tronu Jasnogórskiej Pani rozpoczniemy w czwartek, 19 sierpnia, mszą świętą o godzinie 7.00 w kościele św. Mateusza – mówi ks. Przemysław Kansy, Kierownik 553. Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej na Jasną Górę.

  Trasa pielgrzymki nie ulega zmianom. Do Częstochowy pątnicy dotrą 23 sierpnia ok. godz. 17.30. Tak jak w zeszłym roku powrót jest indywidualny.

  – W związku z trwającym stanem epidemii w naszym kraju pielgrzymować może 300 osób niezaszczepionych. Nie ma ograniczeń co do liczby pielgrzymów zaszczepionych – powiedział ksiądz Przemysław.

  Jeśli ktoś chce pielgrzymować, może się zapisać od 10 do 18 sierpnia w godz. 16.00 – 19.00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do zapisu potrzebny jest dokument tożsamości oraz – jeśli ktoś posiada – dokument potwierdzający szczepienie. Zapisać może się tylko osoba zainteresowana, a osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej. Osoby, którym podczas pielgrzymki towarzyszyć będzie samochód, proszone są o zgłoszenie tego faktu przy zapisie. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 100 zł (dorośli) i 70 zł (dzieci).

  – Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć z nami na pątniczy szlak, mogą zapisać się do grupy duchowej. Te zapisy również przyjmować będzie biuro pielgrzymkowe w parafii Maksymiliana w godzinach otwarcia. Każdy, kto chce, aby zanieść jego intencję do Tronu naszej Mamy, może złożyć ją do przygotowanego pudełka. Gwarantujemy, że zostanie ona omodlona i zaniesiona na Jasną Górę – dodaje kierownik.

  Wszelkie szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej parafii www.maksymilian.pl, na portalu Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Facebooku oraz w trakcie zapisów.

  – Zwracam się również z ogromną prośbą o pomoc w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Poszukuję osoby z samochodem ciężarowym bądź busem, która pomogłaby przy przewozie bagaży podczas pielgrzymki – apeluje ksiądz Kansy.

  Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 579-747-267.

  Udostępnij