• Pomimo pandemii koronawirusa oraz „zawirowań” wokół zmiany adresu punktu pobrań krwi Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach kontynuuje rozpoczętą przed wielu laty akcję pn. „Wakacyjna Kropla Krwi”.

  W tym roku oddaną w wakacje krew przeznaczamy dla chorych na COVID.

  W lipcu przez to, że opóźniono otwarcie nowego punktu pobrań, krew była oddawana dopiero od 12 lipca – poinformował prezes Andrzej Chałupka.

  I tak w ciągu trzech lipcowych tygodni krew oddało 228 osób, w tym 26 kobiet i 29 osób po raz pierwszy. Oddano prawie 103 litry tego bezcennego leku. Spośród wszystkich oddających w tym okresie krew wylosowano trzech krwiodawców, którzy otrzymają pocztą pamiątkowe breloczki ze swoją grupą krwi ufundowane przez darczyńcę. Są to: Barbara JACH, Monika MAJEWSKA-JAROS oraz Mateusz MIKOŁAJEWSKI.

  W pierwszym tygodniu sierpnia krew oddały 63 osoby, w tym 15 pań i 8 osób po raz pierwszy. Zebrano 28,350 l krwi. Breloczek otrzymuje Agnieszka RYBAK.

  Serdecznie zapraszamy krwiodawców, aby z chorymi na COVID „dzielili się” lekiem, który leczy. Punkt pobrań mieści się przy Jana Pawła II nr 5 (tel. 42 214-94-01). Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 11.00.

  Udostępnij