• Oferta rozrywkowa właśnie powiększyła się o nowe miejsce – tematyczny park rozrywki pod Łodzią. Znajdują się tam atrakcje dla dzieci i dorosłych, a całość zbudowana jest w według tematyzacji inspirowanej czasami renesansu. Dodatkowo park znajduje się pod dachem.

  Nowe atrakcje! Województwo łódzkie z nową ofertą

  W woj. łódzkim nie było podobnego miejsca już od wielu lat. Ostatni park rozrywki, czyli łódzki lunapark, zamknął się w 2016 roku. Od tamtej pory chętni przygód łodzianie musieli opuszczać teren województwa, aby przejechać się na roller-coasterze czy wsiąść na karuzelę. Teraz podobne atrakcje pojawiły się w Rzgowie, na terenie Miasta Mody Ptak, ok. 10 min jazdy samochodem od Łodzi i Pabianic.

  Tematyczny park Mandoria

  Park rozrywki Mandoria Miasto Przygód jest dość wyjątkowym miejsce. Znajdują się tam atrakcje, które intuicyjnie kojarzymy z podobnymi miejscami, jednak porównanie z innymi parkami w Polsce nie byłoby słuszne. Wszystko przez pełną tematyzację. Oznacza to, że całe miejsce wystylizowano zgodnie z pewnym motywem. W tym przypadku był nim renesans.

  Mandoria stała się zatem XVI-wiecznym miastem handlowym. Wszystkie jej zakątki są wystylizowane, a po ulicach parku przechadzają się Mandorianie, mieszkańcy miasta. Każda atrakcja ma swoją historię, tak samo samo mają ją kluczowe postaci odgrywane przez animatorów. W efekcie, wchodząc do parku, można ulec wrażeniu przeniesienia się w czasie.

  Park atrakcji dla dzieci i dorosłych

  Jakie rozrywki czekają na gości w Mandorii? Są to przede wszystkim familijne atrakcje dla dzieci. Woj. łódzkie może więc liczyć na miejsce, w którym rodziny aktywnie spędzą wspólny czas. 

  W parku znajdują się m.in. łódki na wodzie, liczne karuzele, ogromna zjeżdżalnia, wielki małpi gaj, strzelnica, ruchoma ławka. Wszystkie dostępne rozrywki mają bardzo rodzinny charakter i zaprojektowano je tak, by mogli z nich korzystać także dorośli. W wielu przypadkach przewidziano nawet udogodnienia, dzięki którym rodzic może doświadczać wrażeń w tym samym momencie co dziecko, np. podwójne siedzenia na karuzeli łańcuchowej.

  Ciekawe jest również to, że w parku (mimo zadaszenia) znajdują się aż dwa roller-coastery. Jeden jeździ w ciemności, a drugi jest najdłuższą kolejką “pod dachem” w Polsce. To atrakcje, które dostarczają emocji nawet bardzo odważnym dorosłym. 

  Pełna lista rozrywek znajduje się na stronie internetowej parku: https://mandoria.com/atrakcje/. Oprócz wymienionych atrakcji wewnątrz można skorzystać również z dodatkowo płatnych gier zręcznościowych. Dla zwycięzców takich rozgrywek przewidziane są nagrody.

  Ile taka wycieczka kosztuje?

  Wizyta w parku rozrywki Mandoria kosztuje 99 zł za osobę. To cena jednodniowego biletu wstępu, który obejmuje możliwość nielimitowanego korzystania z atrakcji przez cały dzień. Aktualnie nie ma podziału na bilety ulgowe czy rodzinne, ale na zniżki mogą liczyć posiadacze karty dużej rodziny. Ponadto, w parku można wykorzystać również bon turystyczny.

  Parking dla gości jest bezpłatny. Na miejscu można zjeść posiłki w kilku restauracjach znajdujących się na terenie parku. Wokół obiektu znajdują się też liczne punkty usługowo-handlowe, ponieważ Miasto Przygód jest częścią Miasta Mody Ptak.

  Czy warto?

  Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla innych rozrywek w centralnej Polsce, dlatego uważamy, że warto. Rodziny z dziećmi z pewnością spędzą tutaj cały dzień, ale trzeba pamiętać, że atrakcje są familijne. Młodzież może zatem oczekiwać czegoś innego, chociaż oczywiście wiele zależy od podejścia.

  Udostępnij