• Dobra passa nie opuszcza naszych żeglarzy, którzy lubią rywalizację. Nie lubią za to… wywrotek!

  Weekend 7-8 sierpnia okazał się zwycięski dla naszej załogi. W Mrągowie na jeziorze Czos odbyły się trzecie (ostatnie) eliminacje do Finału Żeglarskiego Grand Prix 2021. Krzysztof Łazarski i Edyta Grzelak stanęli na podium i to tym najwyższym. Zajęli I miejsce w klasie jachtów otwartopokładowych.

  – Wywalczyliśmy to. Jesteśmy w finale! Nie było łatwo, nie obyło się bez przygód. Nasza omega miała podwójny chrzest. Po pierwsze nadaliśmy jej nazwę „patentywodne.pl”, po drugie w czwartym wyścigu miała chrzest bojowy, bo mieliśmy wywrotkę. Dzięki profesjonalnej i błyskawicznej pomocy WOPR postawiliśmy łódkę sprawnie i co najważniejsze bez jakichkolwiek uszkodzeń. W trakcie wywrotki bardzo opanowana była Edyta. Była to jej pierwsza wywrotka w życiu – opowiada sternik Krzysiek Łazarski.

  Żeglarski finał z udziałem pabianickich wodniaków odbędzie się w ostatni weekend września (25 – 26.09.).

  Pabianicki Klub Sportów Wodnych uczestniczy również w startach w Pucharze Polski klasy omega. Kolejny start pabianickiej załogi w składzie: Krzysztof Łazarski, Piotr Liczbiński, już 20 – 22 sierpnia.

  – Sezon regatowy dla Pabianic będzie trwał dosyć długo, bo w październiku wystawiamy reprezentację Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Sponsorem będzie firma Hartmann. Będzie się działo! Mamy nadzieję, że sezon 2021 zakończymy wielkim i hucznym zwycięstwem – mówi kapitan Krzysztof Grzegorek, prezes PKSW.

  foto: www.zeglarzezpabianic.pl

  Udostępnij