• W sobotę świętować będziemy Dzień Patrona Miasta, a w niedzielę – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP (Matki Boskiej Zielnej).

  14 sierpnia – w Dniu Patrona Miasta o godz. 12.00 władze miasta i powiatu złożą kwiaty przed pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego przy kościele św. Mateusza. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza w sanktuarium św. Maksymiliana na Piaskach.

  15 sierpnia – w Święto Wojska Polskiego – po mszy w kościele św. Mateusza, która zostanie odprawiona o godz. 9.30, delegacje złożą kwiaty i zapalą znicze przed pomnikiem Legionisty.

  W tę niedzielę przypada też święto kościelne: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, znane także jako Matki Boskiej Zielnej, patronki ziemi i roślinności. Księża zachęcają wiernych do przyniesienia do kościoła kwiatówów oraz ziół. Rolnicy dziękują za zebrane w danym roku plony i proszą o urodzaj w kolejnym. Dodatkowo wybrane parafie organizują wiernym dożynki.

  16 sierpnia, w poniedziałek, otwarta zostanie wystawa „Św. Maksymilian Maria Kolbe”. Wystawę przygotował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi z okazji przypadającej 14 sierpnia 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Maksymiliana w KL Auschwitz oraz przypadającej w tym roku 50. rocznicy beatyfikacji Kolbego.

  Otwarcie wystawy po mszy o 18.30 na placu przed sanktuarium św. Maksymiliana. Ekspozycję do Pabianic sprowadzili dziekan ks. Ryszard Stanek i radny Włodzimierz Stanek.

  – Serdecznie zapraszamy mieszkańców na tę uroczystość. Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli – powiedział radny Stanek.

  Udostępnij