• Przypominamy, że od poniedziałku, 16 sierpnia, w ramach realizacji wielkiego projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny”, zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej (DK 71) z ul. Pietrusińskiego.

  Zmiana polegać będzie na zamknięciu wlotu ulicy Pietrusińskiego w skrzyżowanie z Warszawską – poinformowała Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji PROGREG InfraCity.

  Przewiduje się, że okres zamknięcia skrzyżowania wyniesie około 6 tygodni.

  W tym czasie wykonawca planuje prowadzić roboty elektroenergetyczne i teletechniczne, roboty polegające na budowie odwodnienia torowiska, budowie warstw konstrukcyjnych, a także nawierzchni jezdni i torowiska – wylicza Wilczek.

  Po opublikowaniu w ubiegłym tygodniu na naszej stronie internetowej tej informacji w redakcji rozdzwoniły się telefony od zdenerwowanych kierowców.

  – Dzwonię z Pietrusińskiego. Mają nam zamknąć drogę przez ten remont. Będziemy musieli jeździć objazdem od Partyzanckiej. Nie dość, że trzeba będzie nadkładać trasy, to tam są takie dziury i doły, że można sobie rozwalić samochód. Tamtędy jeździł ciężki sprzęt i droga wygląda dramatycznie. To będzie jakaś masakra. Może najpierw by to porządnie utwardzili, zanim każą nam tamtędy jeździć… – mówił rozgorączkowany Czytelnik.

  Udostępnij