• W związku z trwającą w muzeum wystawą „Dźwięki przeszłości. Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”, pracownicy zapraszają na warsztaty śpiewu naturalnego.

  Poprowadzi je Stanisław Mazurek w asyście Małgorzaty Kamczyc. Są one skierowane do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym i lubiących śpiewać.

  – Zarówno do tych, którzy pracują głosem (nauczyciele, mówcy, aktorzy, wokaliści), do tych, którzy chcą się odważyć wydobyć dźwięk o swojej naturalnej barwie, jak i do tych, którzy żyją w przekonaniu, że w ogóle śpiewać nie potrafią i nie mają żadnego doświadczenia w pracy z głosem – mówią muzealnicy.

  W programie warsztatów: ćwiczenia fizyczne (rozluźniające), oddechowe i głosowe przygotowujące organizm do naturalnego śpiewu, wykłady przybliżające elementy tradycji muzycznej m.in. poprzez analizę melodyczną oraz interpretację tekstów wybranych utworów na tle historyczno-kulturowym, śpiew wybranych utworów tradycyjnych – ćwiczenia indywidualne i grupowe, oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dźwięki przeszłości. Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego” w Muzeum Miasta Pabianic oraz… niespodzianka.

  Harmonogram: 27 sierpnia (piątek), godz. 16.30 – zbiórka uczestników w Muzeum Miasta Pabianic, godz. 17.00 – 20.00 – zajęcia. 28 sierpnia (sobota), godz. 10.00 – 20.00. 29 sierpnia (niedziela) – godz. 9.00 – 14.00.

  Cena zajęć to 500 zł od osoby. Zapisy w dziale archeologicznym pod nr tel.: 42 215-39-82, wew. 15 lub pod mailem: darcheo@muzeum.pabianice.pl

  Udostępnij