• Wybór samochodu to bardzo ważna decyzja. Wiele osób decyduje się na samochody używane ze względu na ich atrakcyjną cenę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze używanego auta!

  Zakup samochodu używanego to niełatwe zadanie. Zanim zdecydujesz się na wybór danego modelu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy zakupie używanego pojazdu.

  Nad czym warto się zastanowić, zanim kupisz używany samochód?

  Zanim zaczniesz poszukiwania wymarzonego samochodu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Dobrze jest przede wszystkim określić swoje potrzeby dotyczące cech pojazdu. Niektórzy preferują auta niemieckie, inni francuskie, a jeszcze inni japońskie. Warto zapoznać się z opiniami innych kierowców na temat różnych modeli samochodów, co z pewnością pomoże Ci dokonać wyboru. Takie opinie znajdziesz m.in. na internetowych portalach motoryzacyjnych. Kolejnym krokiem jest określenie budżetu, który możesz przeznaczyć na zakup samochodu. Podczas planowania wydatków warto uwzględnić koszt rejestracji, przeglądu pojazdu i ubezpieczenia OC, a także dodatkowe koszty, które możesz ponieść np. w przypadku awarii pojazdu. Po znalezieniu interesującego Cię ogłoszenia dotyczącego sprzedaży samochodu, warto skontaktować się ze sprzedawcą i zadać mu kilka pytań. Powinny one dotyczyć m.in. stanu technicznego, przebiegu i historii wypadkowej pojazdu, a także ostatnich napraw czy wymiany części.

  Zwróć uwagę na stan techniczny używanego samochodu  

  Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie samochodu, jest jego stan techniczny. Jeżeli wybierasz się na spotkanie ze sprzedawcą w celu obejrzenia pojazdu, koniecznie zabierz ze sobą specjalistę. Warto poprosić o pomoc mechanika, który pomoże Ci ocenić stan techniczny samochodu. Na co warto zwrócić uwagę podczas oględzin pojazdu? W pierwszej kolejności dobrze jest sprawdzić lakier i stan nadwozia. Sprawdź, czy na lakierze nie ma dużych ubytków, widocznej szpachli czy korozji. Należy również ocenić stan wnętrza pojazdu – m.in. kierownicy, foteli i gałki zmiany biegów. Warto także zajrzeć pod pokrywę samochodu, aby wykluczyć większe usterki. Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu takich elementów jak skrzynia biegów, opony, elementy zawieszenia, amortyzatory, klocki czy układ wydechowy. Należy też zweryfikować poziom i stan płynów. Podczas oględzin pojazdu konieczna jest także weryfikacja prawidłowego działania układów elektronicznych w samochodzie.

  Gdzie kupić samochód używany?

  Oferty sprzedaży samochodów z drugiej ręki można znaleźć w wielu miejscach. Duży wybór używanych pojazdów dostępny jest m.in. w komisach samochodowych. Warto jednak pamiętać, że sprzedawane tam samochody osobowe nierzadko pochodzą z importu i mają niepewną historię. Częstą praktyką jest również sprowadzanie samochodów z zagranicy. W takim przypadku cena auta może być jednak znacznie podwyższona przez koszty sprowadzenia pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup samochodu u autoryzowanego dealera. Wadą takiego pomysłu jest brak możliwości negocjacji ceny oraz zawyżone ceny pojazdów. Bardzo często samochody używane sprzedawane są również przez osoby prywatne. Takie rozwiązanie umożliwia negocjację ceny pojazdu oraz dokładne obejrzenie auta przed zakupem. Jeżeli rozważasz zakup lub wymianę samochodu, warto przejrzeć oferty sprzedaży dostępne na https://allegro.pl/kategoria/samochody-osobowe-4029?stan=u%C5%BCywane, gdzie znajdziesz wszelkich sprzedawców – od osób prywatnych po firmy.

  Zakup samochodu używanego nie należy do najłatwiejszych zadań. Podczas poszukiwań wymarzonego modelu należy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów. Powyższe wskazówki z pewnością ułatwią Ci wybór odpowiedniego pojazdu z drugiej ręki.

  Udostępnij