• Szybciej niż zaplanowano ruszy remont DW 485 na trasie Dłutów-Pabianice. Czeka nas zamknięcie drogi i objazdy.

  W związku z rozpoczynającą się rozbudową drogi między Jadwininem a Pawlikowicami Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że w najbliższy poniedziałek (23 sierpnia) około godz. 12.00 planowane jest zamknięcie i wprowadzenie objazdów.

  Trasę objazdów wyznaczono przez DK nr 71 – DW 482 do węzła „Łask” – S14 do węzła „Róża” – S8 do węzła Pabianice Południe. Objazd nie będzie obowiązywał dla dojazdów docelowych.

  Utrudnienia mają potrwać do listopada.

  265 zmienia trasę

  W związku z remontem autobusy linii 265 dojadą z Pabianic bez zmian do przystanku Bychlew/sklep, następnie objazdem ul. Arkuszyńskiego w kierunku Terenina, następnie przez Pawlikowice (przy OSP) do drogi wojewódzkiej nr 485 i dalej stałą trasą do krańcówki Pawlikowice. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Zawieszone zostaną przystanki: Pawlikowice/cmentarz (kierunek Pabianice), Jadwinin/skrzyżowanie (kierunek Pabianice), Jadwinin (kierunek Pawlikowice), Bychlew/ośrodek kultury (kierunek Pabianice), Bychlew 112 (kierunek Pawlikowice).

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (wszystkie NA ŻĄDANIE): Pawlikowice/skrzyżowanie (kierunek Pabianice), Pawlikowice 20 (kierunek Pabianice), Pawlikowice 26 (kierunek Pawlikowice), Pawlikowice/OSP (obydwa kierunki), Terenin (obydwa kierunki), Władysławów (obydwa kierunki).

  Z powodu wydłużenia trasy zostaną zmienione godziny odjazdów linii 265 (do 10 minut).

  Więcej informacji i nowe rozkłady jazdy pod linkiem: https://komunikacjapabianice.pl/index.php?subaction=showfull&id=1629231029&archive&start_from&ucat=102&fbclid=IwAR3OiJ8dtnrY7QZdqHjjJKh4Z1ELayEjxNGrC4yBHRnFNCJg3hX1aOe8bhg

  Przypomnijmy, że inwestycją objęty jest niespełna kilometrowy odcinek między Jadwininem a Pawlikowicami, gdzie powstanie ścieżka rowerowa. Wykonawcą jest firmą STRABAG, a roboty planowane są do zakończenia w listopadzie. Wartość prac to 4,6 mln zł, a w ramach zadania powstaną również nowe: chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Wymieniona zostanie również częściowo konstrukcja jezdni.

  Udostępnij