• Tego dowiemy się podczas konferencji Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  TMDP po raz kolejny weźmie udział w imprezie, która w tym roku odbywa się pod tytułem „Smaki Dziedzictwa”. Pabianickie atrakcje miłośnicy zebrali pod hasłem „Miejskie i wiejskie smaki i smaczki”.

  – Dziedzictwo dla każdego z nas znaczy trochę co innego. Jedni interesują się dziedzictwem rodziny, inni kraju, w którym żyją. Dla nas dziedzictwo to dzieje, kultura i tradycja szczególnie Pabianic i okolic miasta. Szczegółowe informacje udostępniać będziemy w kolejnych postach, jednak już dziś prosimy zarezerwować sobie czas od 11 września na spotkania z nami, a w szczególności 17 września, gdy odbędzie się kulminacja naszych smacznych obchodów – mówili 16 sierpnia członkowie grupy, nie chcąc zdradzać jeszcze szczegółów.

  Dzisiaj jednak uchylili rąbka tajemnicy. Zapraszają chętnych na konferencję poświęconą Rypułtowicom.

  Coroczną tradycją stało się już, że podczas Europejskich Dni Dziedzictwa Towarzystwo organizuje konferencję popularnonaukową. W tym roku przedstawimy wyniki naszych dwuletnich badań nad wsią kapituły krakowskiej w Rypułtowicach. Prelegenci Sławomira Ruta i Michał Beda na podstawie naszych dotychczasowych odkryć opowiedzą, jak wyglądała wieś w dobrach kapituły, a także codzienne życie mieszkańców wsi, która była zapleczem miasta Pabianic – zachęcają miłośnicy.

  Spotkanie 17 września (piątek) o godz. 17.00 w sali kominkowej starostwa powiatowego.

  Udostępnij