• To międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym odbywające się w Polsce (w tym w naszym mieście), Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile i Meksyku.

  Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 polskich miastach oraz on-line w Polsce i za granicą. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie w Pabianicach, przy ul. Piłsudskiego 7, w dniach 11 – 12 września, a także on-line.

  Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki – informuje Justyna Tofilska, Giganci Programowania Pabianice.

  Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

  – Dodatkowo w tej edycji uczniowie klas 7 i 8 oraz przyszli maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach on-line z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi – dodaje Tofilska.

  Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie internetowej: www.kodujzgigantami.pl. Zapisy wystartowały wczoraj, 23 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.

  Patronat nad warsztatami w Pabianicach objął prezydent miasta.

  Udostępnij