• Rozpoczęła się budowa bieżni – poinformował wczoraj (24 sierpnia) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pabianicach.

  Do przetargu na budowę długo oczekiwanej bieżni przystąpiły łącznie cztery firmy. Plac budowy został wczoraj przekazany spółce z Warszawy – Gardenia Sport (z wartością oferty w wysokości 4.052.956,24 zł).

  Drodzy biegacze oraz miłośnicy sportu, mamy dla Was świetną wiadomość. Ruszyła budowa bieżni i oświetlenia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czy cieszycie się tak bardzo jak my? – pytał wczoraj na swoim facebooku ratusz.

  Główną częścią „Budowy z przebudową areny lekkoatletycznej wraz z budową urządzeń i infrastruktury towarzyszącej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach” jest budowa bieżni okrężnej o długości 400 m z ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m ppł. plus rów z wodą.

  Zakres prac obejmuje także m.in. rozbiórkę betonowych trybun na skarpie (od tego rozpoczęły się wczorajsze prace), schodów i starych wiat dla zawodników, likwidację istniejących wokół bieżni skarp i profilowanie nowych, wyprofilowanie i naprawę fragmentów nawierzchni istniejącego boiska piłkarskiego, montaż wiat stadionowych, budowę nowych ogrodzeń, wykonanie trawników plus budowę infrastruktury technicznej.

  Foto: MOSiR, UM

  Udostępnij